| Colour | Grey |
| Thickness, mm | 2.2 |
| Inflammability class of insulation material according to with UL94 | V0 |
| Snap in | Yes |
| Type of end plate | Yes |
| Type of partition | No |
| Product type | Accessory |
| Type of accessories | End-plate |
| Height | 24,6 mm |
| Length | 63,3 mm |
| Width | 2,2 mm |